2018. február 14. (szerda)

Tartalom

 

Aszód

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Hódmezővásárhely

Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár

Kaposvár

Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtár

Kecskemét

Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár

Kiskunfélegyháza

Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár

Nagykálló

Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár

Nyíregyháza

Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár

Nógrádsáp

Balassi Bálint Megyei Könyvtár

Pécs

Csorba Győző Könyvtár

Pro Pannonia Kiadói Alapítvány és a Magyar Írószövetség Baranya Megyei Írócsoportja

Rétság

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Szécsény

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Szeged

Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár

Székesfehérvár

Vörösmarty Társaság és a Magyar Írószövetség Közép-dunántúli Írócsoportja

Szekszárd

Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár

Terény

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Ungvár (Kárpátalja, Ukrajna)

Kovács Vilmos Irodalmi Társaság

 

Aszód

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Időpont és helyszín: 12.25, Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium (2170 Aszód, Régész u. 34.)

Program címe / témája: Rendhagyó irodalomóra

Íróvendég: Csender Levente

 

Hódmezővásárhely

Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár

Időpont és helyszín: 10.00, Németh László Városi Könyvtár (Hódmezővásárhely, Andrássy út 44.)

Program címe / témája: Jókai Mór regényeinek olvasásmódjai - Rendhagyó irodalom óra

Íróvendég: Szilasi László irodalomtörténész

 

Kaposvár

Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtár

Időpont és helyszín: 17.00, Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtár (Kaposvár, Csokonai utca 4.)

Program címe / témája: Író - olvasó találkozó a Magyar Széppróza Napján

Íróvendég: Spiró György

Közreműködik: Palancsa László (moderátor)

 

Kecskemét

Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár

Időpont és helyszín: 17.00, Katona József Könyvtár (6000 Kecskemét Piaristák tere 8.)

Program címe / témája: Darvasi László: Az irodalom ellenségei (könyvbemutató)

Íróvendég: Darvasi László író, szerkesztő, pedagógus

 

Kiskunfélegyháza

Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár

Időpont és helyszín: 11.30, Móra Ferenc Gimnázium (6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth L. u. 9.)

Program címe / témája: Darvasi László: Prózai műfajok és sajátosságaik

Íróvendég: Darvasi László író, szerkesztő, pedagógus

 

Nagykálló

Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár

Időpont és helyszín: 17.00, Ratkó József Városi Könyvtár (4320 Nagykálló, Kossuth Lajos utca 8.)

Program címe / témája: Író - olvasó találkozó

Íróvendég: Bene Zoltán

Közreműködik: Nagy Zsuka költő (beszélgető társ)

 

Nyíregyháza

Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár

Időpont és helyszín: 15.00, Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár (4400 Nyíregyháza, Szabadság tér 2.)

Program címe / témája: Író - olvasó találkozó

Íróvendég: Bene Zoltán író

Közreműködik: Nagy Zsuka költő (beszélgetőtárs)

 

Nógrádsáp

Balassi Bálint Megyei Könyvtár

Időpont és helyszín: 10.45, Könyvtári, Információs és Közösségi Hely (2685 Nógrádsáp, Hunyadi út 2.)

Program címe / témája: Versek, rímek, dallamok - Rendhagyó irodalomóra

Íróvendég: Papp-Für János

Közreműködik: Ványai Anita, a Kertész László Hajdúsági Irodalmi Kör titkára (beszélgetőtárs)

 

Pécs

Csorba Győző Könyvtár

Időpont és helyszín: 17.00, Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont (7622 Pécs, Universitas u. 2/A)

Program címe / témája: Író - olvasó találkozó

Íróvendég: Térey János

Közreműködik: Ágoston Zoltán, a Jelenkor folyóirat főszerkesztője

 

Pro Pannonia Kiadói Alapítvány és a Magyar Írószövetség Baranya Megyei Írócsoportja

Időpont és helyszín: 15.00 , Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma (7621 Pécs, Széchenyi tér 11.)

Program címe / témája: Találkozás Balogh Robert íróval

Íróvendég: Balogh Robert

Közreműködik: Bartusz-Dobosi László író (moderátor)

 

Rétság

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Időpont és helyszín: 09.00, Városi Művelődési Ház és Könyvtár (2651 Rétság, Rákóczi Ferenc utca 26.)

Program címe / témája: Rendhagyó irodalomóra

Íróvendég: Csender Levente

 

Szécsény

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Időpont és helyszín: 12.00 és 14.00, Városi könyvtár (3170 Szécsény, Ady Endre út 12.)

Program címe / témája: Rendhagyó irodalomóra

Íróvendég: Mirtse Zsuzsa, Bíró Gergely

 

Szeged

Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár

Időpont és helyszín: 13.30, Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár (Szeged, Dóm tér 1-4. I. emelet)

Program címe / témája: Jókai Mór regényeinek olvasásmódjai - Rendhagyó irodalom óra

Íróvendég: Szilasi László irodalomtörténész

 

Székesfehérvár

Vörösmarty Társaság és a Magyar Írószövetség Közép-dunántúli Írócsoportja

Időpont és helyszín : 15.00, Öreghegyi Közösségi Ház Nyugdíjas klub (8000 Székesfehérvár, Fiskális út 93.)

Program címe / témája: Egymásra hangolódva

Íróvendég: P. Maklári Éva, Bobory Zoltán

Közreműködik: Cserta Gábor (gitár, ének)

 

Időpont és helyszín: 18.00, Vörösmarty Társaság, Vörösmarty terem (8000 Székesfehérvár, Kossuth u. 14.)

Program címe / témája: Előzetes Heiter Tamás készülő regényéhez

Íróvendég: Heiter Tamás

Közreműködik: Bakonyi István irodalomtörténész, az írócsoport elnöke

 

Szekszárd

Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár

Időpont és helyszín: 17.00, Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár (7100 Szekszárd Széchenyi u. 51.)

Program címe / témája: Író - olvasó találkozó

Íróvendég: Závada Pál író, szerkesztő

 

Terény

Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesület

Időpont és helyszín: 18.00, Edvi-Illés Kávéház (Terény, Arany János utca 70.)

Program címe / témája: Író-olvasó találkozó

Íróvendég: Bonczidai Éva és Lőrinc P. Gabriella

 

Ungvár (Kárpátalja, Ukrajna)

Kovács Vilmos Irodalmi Társaság

Időpont és helyszín: 11.00 (k. e. i.) , Ungvári Nemzeti Egyetem Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézet (88000 Ungvár/Uzsgorod, Unyiverszitetszkaja u. 14.)

Program címe / témája: A Magyar Széppróza Napja programsorozat Kárpátalján

Íróvendég: Vári Fábián László, Nagy Zoltán Mihály, Bartha Gusztáv, Varga Nikolett, Shrek Tímea, Kertész Dávid, Ráti Emese, Kovács Eleonóra, Marcsák Gergely, Szabó P. Dóra, Nagy Tamás

Közreműködik: Csordás László irodalomtörténész, a Társaság elnöke (moderátor)